Tajomstvo výroby spoľahlivého kochleárneho implantátu

Každému je jasné, že kochleárny implantát by mal byť spoľahlivý. Prečo? Pretože váš kochleárny implantát by vám mal umožniť počuť celý deň, každý deň, bez prerušenia. Ak sa implantát neočakávane pokazí, potom nič také nie je možné.

Vo firme MED-EL zabezpečujeme, aby boli maše kochleárne implantáty najspoľahlivejšie zo všetkých. Keď sa pozrieme na čísla, súčasné reportingy ukazujú, že implantáty MED-EL sú spoľahlivejšie než iné. To znamená, že používatelia MED-EL – ako vy – môžu očakávať, že budú spoľahlivo počuť dlhé roky po implantácii.

Toto sú štyri najdôležitejšie faktory, ktoré zaistia najvyššiu spoľahlivosť kochleárnych implantátov a vám prinesú pokoj v duši:

1. Individuálna ručná výroba

Ak chcete vyrobiť skvelý implantát, musíte mať správne nástroje a správnych ľudí. A moderné inovatívne výrobné stredisko MED-EL má práve toto. Od high-tech technológie na formovanie silikónu po presné zváranie pomocou laseru – váš implantát je vyrobený ručne s použitím najnovších metód.

Naviac, naše výrobné stredisko sa nachádza hneď vedľa budovy, kde sídli výskum a vývoj. Preto je pre našich inžinierov a technikov jednoduché pracovať spoločne. Tým, že máme všetkých v našom centrálnom sídle v Rakúsku, je pre nás ľahšie produkovať najvyššiu kvalitu a najspoľahlivejšie implantáty.

2. Kontrola, kontrola a zase kontrola

Váš kochleárny implantát musí byť otestovaný a musí byť odolný v každých podmienkach. Implantát alebo rečový procesor môže odolať klimatizovaným priestorom v laboratóriu, ale bude stále fungovať v tropickom počasí alebo zimnej sezóne so snehom? Aby sme sa uistili, testujeme všetky naše výrobky tak, aby vydržali aj drsné zaobchádzanie a situácie každodenného života.

Následne po tom, ako je každý implantát ručne vyrobený naším tímom tu v Rakúsku, je podrobený dlhému radu kontrol kvality. V našom testovaní sme neoblomní, aby ste vy mali zabezpečené roky neprerušeného počúvania s vašim implantátom.

3. MRI bezpečnosť

Prístroje, ktoré sa používajú na magnetickú rezonanciu obsahujú silné magnety, ktoré môžu zapríčiniť vážne problémy pre malý magnet vo vašom implantáte, ak nie je navrhnutý správne.

Implantát SYNCHRONY má špeciálne navrhnutý magnet, ktorý nie je ovplyvnený magnetickým poľom v MRI prístroji počas rutinného vyšetrenia so silou 1,5 Tesla alebo 3 Tesla. Takto zabránime poškodeniu vášho implantátu počas skenovania. Znamená to, že nebudete potrebovať ďalší chirurgický zákrok na vybratie magnetu, ktorý tiež môže implantát poškodiť. Magnet implantátu SYNCHRONY nie je dobrý iba pre implantát ale spríjemní MRI vyšetrenie aj vám – je bezbolestné. Žiadna operácia, žiadne prerušenie sluchu!

4. Chladné čísla

Sme hrdí na to, že vyrábame kochleárne implantáty, ktoré sú spoľahlivejšie než iné značky. Štatistika o kochleárnych implantátoch nie je najvzrušujúcejšia téma, ale je jedna z najdôležitejších, keď si vyberáte značku implantát na celý život. Veríme v transparentnosť – sme jediný výrobca kochleárnych implantátov, ktorý zverejňuje „Rozšírené CSR dáta“, ktoré uvádzajú detaily o spoľahlivosti. S týmito úprimnými a otvorenými informácia mi ci môžete byť istí, že si vyberáte najlepšiu značku pre dlhotrvajúci a spoľahlivý sluch.

Údaje o spoľahlivosti MED-EL

Údaje o spoľahlivosti Cochlear

Údaje o spoľahlivosti Oticon